Firma RETANA powstała w 1991 roku zajmując się w początkowej fazie swojej działalności przetwórstwem tworzyw sztucznych oraz produkcją drobnych wyrobów metalowych. Po pewnym okresie, w wyniku przekształceń, zmieniono podmiotowość oraz profil działalności, kładąc szczególny nacisk na rozbudowę branży meblarskiej. Dodatkowo wprowadzono usługi cięcia, okleinowania oraz obróbki płyt wiórowych i blatów kuchennych. 

   W wyniku inwestycji w nową halę oraz pomieszczenia magazynowe firma została przeniesiona w dobrze skomunikowane z obwodnicą Gorlic miejsce, w wydzielonej Strefie Aktywności Gospodarczej Miasta. Konsekwencją następnych działań był wybór renomowanego producenta płyt i blatów tj. firmy Kronospan oraz utworzenie autonomicznego punktu sprzedaży - "Strefa Płyt". Przedsięwzięcie to wzbogaciło ofertę o takie wyroby jak:

 

  • płyty wiórowe laminowane i surowe,
  • blaty robocze,
  • płyty MDF oraz HDF,  
  • płyty z połyskiem, OSB,
  • sklejki i inne.   

 

          Istniejący oraz znacznie odnowiony park maszynowy pozwala na lepszą oraz szybszą obsługę naszych klientów. Chcemy dostarczać usługi i produkty wysokiej jakości, a głównym naszym celem jest zadowolenie naszych klientów
z proponowanej oferty.
   

 

Dzięki kopercie i bransoletce wykonanej w całości z szafiru nie da się ukryć żadnych tajemnic tanie repliki zegarków. Jakość wykonania i precyzja są w pełni widoczne.